Platform over beurzen, retail & online business
Events

Dunnere scheidslijn tussen beurzen en evenementen biedt nieuwe kansen

Glow2017

10 januari 2018 Leestijd 7 minuten

Deel dit artikel

De Mansveld Expotech Groep behoeft geen nadere introductie als het aankomt op het faciliteren van licht- en AV-oplossingen voor beurzen en evenementen. De organisatie zit diep geworteld in beide werelden. Dat er veel beweging merkbaar is binnen de live communicatie, is te merken aan de strategische stappen die de groep momenteel zet.

Reden voor inStore & livecomm om eens te praten met Freek van der Velden, Teamleider International Trade Shows & Events en Richard Kluijtmans, Managing Director bij de Mansveld Expotech Groep, over het koppelen van expertise aan creativiteit.

Samenvoegen
Van der Velden schetst bij de opening van het gesprek de grootste verandering binnen de groep: “We hadden een team voor beurzen en een team voor evenementen. De laatste jaren echter zagen we steeds vaker dat corporate events meer op beurzen gingen lijken en beurzen steeds meer het karakter van evenementen kregen. Om deze nieuwe, hybride wereld binnen de live communicatie optimaal te kunnen bedienen, hebben we onze twee afdelingen samengevoegd.”

Mansveld Expotech Groep
Canon-stand-IBC2017-RAI Amsterdam.

De kruisbestuiving die door de samengang van de twee interne afdelingen plaats vindt, baant de weg naar nieuwe kansen. “De samenvoeging vond eind september, begin oktober plaats. We hadden al veel overlappende werkzaamheden voor vaste klanten, nu is het echter officieel. We zijn in focus op een ongekende manier”, vervolgt Van der Velden zijn verhaal. “De markt is aan het verschuiven en wij veranderen mee. Voor 2018 zijn we nu de aanvragen aan het verwerken, waarbij we kunnen concluderen dat de nieuwe opzet werkt. Een mooi voorbeeld is de voorbereiding van een paviljoen voor een klant op de Olympische Winterspelen 2018 in Korea. Qua productie benaderen we dit project als een evenement, qua opzet behandelen we dit werk als een beurs. Hetzelfde geldt voor een grote gezondheidsbeurs in Dubai, in 2018, waar een grote klant van ons acte de présence gaat geven.”

Meebewegen
Op het innovatieve vlak heeft Mansveld Expotech een enorme slag gemaakt. Kluijtmans: “We zijn terug gegaan naar de core-business: we leveren techniek voor beurzen en evenementen. De samenvoeging van alle expertises binnen de groep zorgt voor een ongekend hoog creatief gehalte. Dat is ook wat de veeleisende klant van ons verlangt. Meedenken, niet alleen op technisch niveau, maar ook op het gebied van het ontwikkelen van totaal nieuwe concepten, gebruik makend van de huidige technieken. Door het strak organiseren van ons team en een absolute focus op onze kernactiviteiten, zijn we in staat de ‘wow-factor’ weer terug te brengen in de live presentatie. We maken waar wat we beloven en overtreffen keer op keer de verwachtingen.”

Mansveld Expotech Groep
Bijna magisch in de spotlights met het juiste licht.

Het toevoegen van AVeurope aan de groep draagt zeker bij aan het succes. “We worden getriggerd om echt alles uit de kast te halen”, vult Van der Velden aan. “Het is one stop shopping. Het verzorgen van de stroomaansluiting, het leveren van trussen, het ophangen van alle techniek en het leveren van verlichting en AV-middelen; het komt allemaal uit één hand. Daarbij worden technische hoogstandjes geleverd, denk bijvoorbeeld aan een beeldscherm aan een bewegende robotarm, terwijl hetgeen er op beeld getoond wordt, voor de beleving van de kijker op dezelfde plaats blijft staan. In plaats van leverancier zijn, willen we graag partner worden. Samenwerken zorgt voor een synergie die prachtige resultaten oplevert.”

Samenwerkingsverbanden
“Het kunnen ontzorgen van de klant en het leveren van een constante kwaliteit zorgt per definitie voor continuïteit binnen onze groep. Dat zien we terug in de contracten die we mochten afsluiten. In december 2016 tekende het MECC al een nieuw contract voor 5 jaar. De RAI volgde dit jaar, ook met een 5-jarig contract waarin Mansveld Expotech als partner te boek staat. Samen gaan we zorgen dat er meer evenementen naar de RAI komen. Geïnspireerd door het MECC en de RAI mochten we ook Jaarbeurs in Utrecht begroeten, daar zijn we vanaf 2018 de preferred supplier. Dankzij onze gestroomlijnde processen en ons hoge innovatieve gehalte mogen we in Utrecht de elektra, rigging en de verlichting in de hallen verzorgen”, aldus Kluijtmans.

Mansveld Expotech Groep
Event in Jaarbeurs in samenwerking met AangenameZaken.

“Onze integrale aanpak van projecten is de ultieme manier van ontzorgen, voor alle partijen. Ook nieuwe concepten, zoals Expo2Go vallen binnen deze manier van werken. Daarmee ontzorgen we de standbouwer, die alles wat hij nodig heeft aan techniek kant en klaar in een kist aangeleverd krijgt, inclusief keurmerken en handleidingen. Alles is getest, het is plug and play werken. We bestaan dit jaar 55 jaar en kunnen rustig zeggen dat we nog veel kansen zien door te vernieuwen”, zegt Kluijtmans tot slot.

Tekst: Jan Mol   Beeld: Mansveld Expotech Groep
Uitgelichte foto: Glow in Eindhoven, 2017.

Nieuwsbrief

Meld u aan om nieuws & updates te ontvangen.

Contact

Wouter Jansen

Projectmanager

Uw organisatie promoten via het Instore & Livecomm netwerk? Ik help u graag verder.

0%

    Stuur ons een bericht

    Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

    Details